CO POTŘEBUJEME

 

Během listopadu roku 2004 jsme dokončili opravu střechy. Celkové náklady byly cca 1 500 000 Kč a bylo použito 21 000 tašek bobrovek. Dále bylo použito několik kubíků dřeva jak již na výměnu celých trámů v místech, kde to bylo nutné, tak i na výměnu a opravu částí. Snažili jsme se zachovat co největší množství starých trámů pokud to bylo jenom trochu možné. Nyní jsme započali další etapu rekonstrukce a tou je uzavření objektu. Jedná se o nová okna a dveře do lodě a presbytáře a okenice do věže kostela. Okenice jsme se rozhodli z části opravit a z části vyrobit sami. U oken a dveří již to možné není a tady bychom uvítali Vaší pomoc.
Již se nám daří získávat první sponzory na tuto akci jejichž jména naleznete v části poděkování, ale oken je celkově 12, takže nám prostředky nyní scházejí asi na 7 oken. Jedno okno-větší přijde včetně materiálu na 9 000,-Kč a menší na 7 000 Kč.
Dárce, který si okno "zakoupí" bude mít umístěnu na tomto okně zápis o dárcovství, samozřejmě pokud bude chtít. Pokud by byl z vaší strany zájem o tuto formu pomoci, tak se prosím s námi spojte telefonicky nebo nám napište. Věříme ve vaší přízeň a doufáme, že se nám podaří i tuto další část rekonstrukce dokončit. Celou zakázku pro nás bude realizovat truhlář pan Beneš z obce Nový Oldřichov.

Průběžně Vás budeme informovat o probíhajících pracech a našich úspěších i problémech.

NAHORU